انبار اذوقه

نام:انبار آذوقه انگلیس ها

منزل

نام:منزل بنگه ای میانکوه

آساک

نام:نماد دوقلو باقیمانده از شهر اسک

بقایای به جا مانده از شهر باستانی آسک در روستاهای اطراف شهرستان امیدیه که قدمت این شهرستان را به هزاره سوم پیش از میلاد می رساند

تنگ جعفر

نام:تنگ جعفر(طاقدیس و ناو دیس)

برج

نام:قلعه چهاربرجی جایزان:

 

مربوط به دوره قاجار می باشد و متعلق به خوانین بختیاری بوده است. که نشان از رونق و آبادانی این منطقه در سده های پیشین دارد.

آجر پزی

کوره میلیونی اجرپزی – عشاره امیدیه

سید یبر

نام:امام زاده سید یبر

سید یبر در سال 1282 متولد گردید. پدر بزرگوارش سید راضی و با 29 واسطه به امام موسی الکاظم می رسد از کرامات این سید بزرگوار نقل شده است.

که در کودکی طی الارض نمود که همواره مورد احترام خاص و عام بوده است. ایشان در سال 1290هجری قمری وفات نمود. مدفن این سید بزرگوار در روستای آسیاب قرار دارد.

قبرستان

نام:قبرستان ارامنه درپاچه کوه امیدیه

کوه سوخته

نام: کوه سوخته

کوه سوخته اميديه در فاصله 120 كيلومتري شهر اهواز و 12 كيلومتري شمال شرق اميديه در كنار جاده اين شهر به بندر ديلم واقع شده است.

خروج گاز در یال جنوبی تاقدیس کوه آغاجاری در نزدیکی شهر صنعتی امیدیه ، رنگ کوه سیاه  به قیافه این کوه بخشیده و آن را تیره  و تار کرده است.و به عنوان عارضه زمین شناسی خاص مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی بوده است.

صخره نوردی

کوه انگیس صخره نوردی

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری امیدیه که مسابقات صخره نوردی در آنجا برگذار می گردد.

نام: چشمه های بیلوان

در منطقه ی زیبای پازنان قرار گرفته اند که گویا از دوران باستان وجود داشته اند. کوه شتری، تنگ جعفر،سواحل زیبای رودخانه مارون و جنگل های سر سبز اطراف امیدیه از دیگر جاذبه های گردشگری امیدیه می باشد.