آغاجاری

آغاجاری

آغاجاری

موقعیت جغرافیایی:

شهرستان آغاجاری در جنوب شرق خوزستان و 140 کیلومتری اهواز ، از طرف شرق در 50 کیلومتری بهبهان ، از غرب در 17 کیلومتری شهرستان امیدیه ، از شمال در 85 کیلومتری رامهرمز و از جنوب به هندیجان محدود می شود و  آب شرب مصرفی آن از رودخانه مارون که در 8 کیلومتری شهر قرار دارد تأمین می گردد.

می گویند : از قبیله ای به نام آغ چهره که در سال های گذشته برای قشلاق به این منطقه آمده اند بر جای مانده است .

راههای دسترسی:

از تهران تا شهرستان آغاجاری را مي‌توان از سه طريق هوايي، جاده‌اي و ريلي طي كرد.

مسیر هوایی: اگر قصد سفر به این شهرستان دارید از طريق مسير هوايي را داريد مي‌توانيد مستقيم از تهران به سمت اهواز پرواز كنيد. حتي اگر به دليل موفق به تهيه بليت پرواز اهواز نشدید مي‌توان به ماهشهر پرواز کنید و مسیر زمینی حدود 80 کیلومتر. فاصله تا اهواز حدودا 150 كيلومتر است و مي‌توان اين فاصله را به صورت زميني طي کنید.

مسير ريلي: مسير ريلي تهران به آغاجاری گزينه ديگري است.

مسير جاده‌ای: اگر مسير زميني را براي سفر به آغاجاری انتخاب كرده‌ايد، از اينكه مجبور هستيد مدت زمان زيادي را در خودرو بگذرانيد ناراحت نباشيد، چون در سفر جاده‌اي از تهران به آغاجاری مناظر زيبايي را شاهد خواهيد بود و از استان‌هاي قم، مركزي، لرستان هم در طول مسير عبور مي‌كنيد. روزانه تعداد زيادي اتوبوس در مسير تهران به سمت خوزستان و اهواز در تردد هستند و تقريبا همه تعاوني‌ها و شركت‌ها حمل و نقل مسافر در اين مسير فعال هستند. مدت زمان سفر با اتوبوس از تهران تا آغاجاری حدود 970 کیلومتر است.